Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Meta pret ambasadorin e ri spanjoll: Inkurajova për një prani më të madhe ekonomike të Spanjës në vendin tonë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1b5057a08658501f091e753b29910793

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur sot ambasadorin e ri të Spanjës, z.Marcos Alonso.

Kreu i Shtetit teksa vlerësoi marrëdhëniet e mira mes dy vendeve, shprehi mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme dhe të sinqertë të Spanjës në procesin e integrimit të Shqipërisë.

Gjithashtu Meta inkurajoi për një prani më të madhe ekonomike të Spanjës në vendin tonë dhe në rajon.

Shënimi i Metës

Pata kënaqësinë të pranoja sot Letrat Kredenciale të Ambasadorit të ri të Mbretërisë së Spanjës në Shqipëri, Sh.T.Z. Marcos Alonso Alonso.

Vlerësova marrëdhëniet shumë të mira politike dhe theksova se ne e konsiderojmë Spanjën një partner shumë të rëndësishëm europian dhe mesdhetar.

Shpreha mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme dhe të sinqertë të Spanjës në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Duke vlerësuar pozitivisht rritjen në shkëmbimet tregtare midis dy vendeve tona, inkurajova për një prani më të madhe ekonomike të Spanjës në vendin tonë dhe në rajon.

Shqipëria i jep rëndësi të veçantë jo vetëm bashkëpunimit politik e ekonomik, por edhe atij kulturor dhe arsimor me Spanjën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img