Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Meta President, Basha tregon pazaret politike mes Metës dhe Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sonte, në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se ftesa e qeverisë ka qenë e pasinqertë, pasi prej disa muajsh kanë rënë dakord për kandidaturën e Presidentit të Republikës.

“Ilir Meta nuk ka dhe as nuk mund të ketë lidhje me çadrën. Loja e sotme në Parlament është e pagëlltitshme e republikës së vjetër.

Të gjithë e dinim që është dakordësuar zgjedhja e Metës President, por këto lajmërime janë fasadë për të mashtruar qytetarët. Edi Rama dhe Ilir Meta kanë bërë pazarin e rradhës dhe ky pazar është që të bëhet kreu i shtetit”, tha Basha.

Më shumë
spot_img
spot_img