Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Meta poston foton nga plazhi: Takova bashkëatdhetarë që jetojnë në Britani, pa emigrantët plazhet tona do ishin të zbrazëta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, këtë fundjavë po e kalon në bregdet.

Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale ka postuar një foto një familje emigrantësh nga Britania.

Meta shihet me rroba plazhi dhe shkruan se pa shqiptarët e Britanisë apo të tjerët plazhet shqiptare do të ishin edhe më të zbrasta.

“Kënaqësi të takoja sot shumë bashkatdhetarë nga Britania që vijnë çdo vit këtu për t’u çmallur me prindërit, por edhe për t’i lidhur fëmijët me Atdheun dhe ruajtur gjuhën.

Plazhet tona, pa shqiptarët e Britanisë dhe emigracionin do ishin edhe më të zbrazëta dhe të ardhurat për turizmin më të ulta. Ndaj mirënjohje të gjithë atyre që nuk dorëzohen nga vështirësitë që ndeshin këtu.

Koha për të bërë më shumë për zhvillimin e turizmit! 🏖️🇦🇱” shkruaN Meta në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img