Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Meta përkujton vdekjen e Skënderbeut: Shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a151d95480e1c94bbaa2e0161c83a009

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar 553-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se ai do të mbetet përgjithmonë ylli polar i kombit tonë, simboli më përbashkues, që diti të na unifikojë në një Besëlidhje të Madhe.

Sipas tij, Skënderbeu është shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë.

“Gjergj Kastrioti Skënderbeu, do të mbetet përgjithmonë ylli polar i kombit tonë, simboli më përbashkues, që diti të na unifikojë në një Besëlidhje të Madhe, kur qenia jonë ishte më e rrezikuar se kurrë, “shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë”, përcaktuesi kryesor dhe pasaporta më dinjitoze e përkatësisë sonë europiane, Heroi ynë Kombëtar dhe i Europës së Bashkuar.

Krenaria, frymëzimi, fuqia dhe lavdia jonë!” shkruan Meta.

meta.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img