Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Ilir Meta nuk i trembet “non grata-s”: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Meta ka deklaruar se do të ishte mirë që SHBA ta shpallte “non grata” gjatë kohës që ai është Presidnet, nëse DASH ka në plan që të marrë një vendim të tillë edhe për të pas ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai u shpreh në “Opinion” se do të ishte i gatshëm ta paguante vetë biletën për t’u përballur me drejtësinë amerikane, ndërsa u shpreh i gatshëm t’ia bllokojnë asetet dhe llogaritë nëse provohet se është i fajshëm.

“Do të isha shumë i zhgënjyer që kjo gjë të mos ndodhte në kohën që jam President. Kjo do të ishte një gjë shumë e mirëë sepse do të ishte një mesazh për çdo politikan dhe kjo s’do më shqetësinte, pasi Ilir Meta ka një raport të mrekullueshëm me SHBA. Ilir Meta nuk ka paguar asnjëherë as në të zezë dhe as në të bardhë për të dalë në foto me Presidentët e SHBA. Nuk kam qenë i detyruar të nënshkruajë marrëvehsje bashkëpunimi për të mbyllur çëhstjet në SHBA. Ilir Meta ka firmosur marrëveshjen e ekstradimit me SHBA. Kanë ndonjë problem ata, e paguaj vetë biletën, jo me taksat e shqiptarëve. Vete vetë atje, le të më ngrijnë asetet dhe llogaritë. Më vjen për të qeshur me të gjitha këto. Unë jam në shërbim të Shqipërisë.”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img