Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Meta nuk humb kohë, dekreton Sonila Bejtjen si gjyqtaren e shtatë në Gjykatën Kushtetuese

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f23e9545f8b22d2f8548eb3ab9a66d4

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar si gjyqtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtjen.

KED vendosi që vendi vakant i krijuar nga mbarimi përpara kohe i mandatit të ish-gjyqtarit Besnik Muçi të jetë znj.Bejtja, për të cilën Meta nuk ka humbur kohë duke e dekretuar për pak orë.

Gjykata Kushtetuese u bë funksionale pas dekretimit të Përparim Kalos dhe Altin Binajt nga Presidenti Meta, me 6 nga 9 anëtarë, ndërkohë që duhen dhe 2 gjyqtarë që GJK të kompletohet dhe të bëhet tërësisht funksionale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img