Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Meta në versionin ultras në Skoci, i sjell fat Celtic në fitoren kundër Uzunit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Celtic ka fituar 2-0 me Ferencvaros në Skoci. Dueli vlente për grupet e Ligës së Europës, ndërsa në stadium ka qenë prezent edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Kreu i shtetit njihet si një fans i zjarrtë i bardhjeshilëve, teksa i ka sjellë fat sot në stadium Celtics.

Meta ka qenë në versionin ultras, teksa ka postuar edhe disa video nga stadiumi. Momenti i himnit ka emocionuar Metën, që ka festuar me shallin e ekipit të zemrës.

Kjo nuk është hera e parë që Meta bëhet ultras dhe ndjek nga pranë Celtic, teksa edhe më herët ka qenë në stadium për ekipin që bën tifo. Duket se Meta ka sjellë “ters” për Uzunin, me lojtarin shqiptar që ishte në fushë 90 minuta te Ferencvaros.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img