Hapësire reklamuese

Aktualitet

Meta në festën e Rahovecit: Shkëmbimet mes Kosovës dhe Shqipërisë të rriten

Shkruar nga Newsbomb

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në 'Festën e vjeljes së rrushit' në Rahovec.

Mësohet se nga atje kreu i shtetit ka shprehur domosdoshmërinë e rritjes së shkëmbimeve mes Kosovës dhe Shqipërisë.

"Shkëmbimet mes Kosovës dhe Shqipërisë të rriten", ka thënë Presidenti.

Po ashtu në këtë festë kanë qenë të pranishëm edhe kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj si dhe presidenti Hashim Thaçi.

16.8.2019-ZKM-5-840x420.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese