Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Meta mesazh mes të moshuarve: Të përfitojmë nga eksperienca e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

d416733ae90ba1cde117def5a04f67cc

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e djeshme disa persona të moshës së tretë në sajë të Ditës Ndërkombëtare të të Moshuarve.

Kreu i Shtetit ka publikuar foto nga takimi, ndërsa thotë se duhet të përfitojmë nga eksperienca e tyre dhe t’i investojmë këto përvoja.

“Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Moshuarve, pata dje kënaqësinë të takoja një grup të moshës së tretë.
Theksova domosdoshmërinë që shoqëria jonë, në shembullin e Shenjtores Nënë Tereza, të kujdeset me më shumë dashuri dhe vëmendje për pjestarët e saj, veçanërisht për të vetmuarit.
Të përfitojmë nga eksperienca e moshës së tretë dhe t’i investojmë këto përvoja për zhvillimin shoqëror dhe ekonomik”, shkruan Meta krahas fotove në Facebook.

71575309_2516510441728547_2374590257208229888_o.jpg

72249337_2516510518395206_845406987289100288_o.jpg

70325967_2516510598395198_4266775916648071168_o.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img