Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Meta: Me bitumin e Selenicës u ndërtuan rrugët e Shqipërisë, por për të nuk ka. Të ndërtohet MENJËHERË!

spot_img

Lajme të ngjashëm

f80152369562bb4dfe6d565016e2b32c

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta prej ditësh është në një “luftë” verbale me Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë, por dhe me kryeministrin Rama, lidhur me debatet e ashpra që po zhvillohen për rrugën Peshkëpi-Selenicë, për të cilën çdo palë ia hedh fajin palës tjetër.

Meta përmes një shënimi në rrjete sociale, thotë se mineralin e bitumit që ka me shumicë në Selenicë, janë ndërtuar rrugët e Shqipërisë, ndërsa vetë kjo zonë ka mbetur pa rrugë. Kreu i Shtetit bën apel që rruga të ndërtohet menjëherë pa humbur kohë.

Dje Meta ishte në Vlorë ku zhvilloi disa takime, me studentë, gazetarë e banorë të zonës së Selenicës, të cilëve iu tha se nga ana e Presidentit nuk ka pasur asnjë pengesë dhe se së shpejti rruga do të bëhet.

140856586_3695144873865092_7809172413019170941_o.jpg

Më shumë

spot_img