Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Meta: Mbi 50,000 qytetarë humbën vendet e punës dhe papunësia nga 11.2%, u rrit në 11.9%

spot_img

Lajme të ngjashëm

28350dc9f7bb8a4ee9ac04684244bfe2

Presidenti Ilir Meta thotë se mbi 50.000 qytetarë kanë humbur vendet e punës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta shkruan se papunësia nga 11.2%, u rrit në 11.9%, deri në 3-mujorin e dytë të vitit 2020.

Ndër të tjera Kreu i Shtetit shpehet se buxheti i 2021 nuk ka objektiv mbrojtjen e vendeve të punës dhe rritrjen e punësimit.

“Mbi 50,000 qytetarë HUMBËN vendet e punës dhe PAPUNËSIA nga 11.2%, U RRIT në 11.9%, deri në 3-mujorin e dytë të vitit 2020.

Buxheti 2021 NUK KA objektiv MBROJTJEN e VENDEVE TË PUNËS dhe RRITJEN E PUNËSIMI,´shkruan Meta në postimin e tij.

Më shumë

spot_img