Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Meta kundër ndërtimit të hidrocentraleve, jep mesazhin e mbrëmjes nga Këlcyra: Vjosa, lumi i fundit i egër në Europë

spot_img

Lajme të ngjashëm

a4da739d3fcbca2e2c48c86ad5b3c7ea

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se duhet ta mbrojmë lumin Vjosa, pasi është lumi i fundit i egër në Europë.

Në këtë mënyrëm, ai ka kundërshtuar projektet për ndërtimin e hidrocentraleve mbi lumin Vjosa dhe degët e tij.

Kreu i shtetit ka publikuar në ‘Facebook’ një foto, ku shfaqet nga Këlcyra dhe e cilëson Vjosën një trashëgimi natyrore me rëndësi të jashtëzakonshme dhe potencial të madh turistik.

‘Vjosa, lumi i fundit i egër në Europë, është një trashëgimi natyrore me rëndësi të jashtëzakonshme dhe potencial të madh turistik.

E duam Vjosën dhe duhet ta mbrojmë!

Nga Këlcyra ju uroj të gjithëve një mbrëmje të këndshme’, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img