Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Meta kthehet në vendlindje dhe i dhuron trëndafila poetit të njohur: Mali i Tomorrit të ka frymëzuar (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

67061f84b4deff56ac4ce74a8299e05c

Presidenti Ilir Meta ndodhet ditën e sotme në vendlindjen e tij, në Skrapar.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai tregon se ndër të tjera ka takuar edhe poetin e madh Xhevair Spahiu.

Ajo që vihet re është se kreu i vendit i ka dhuruar një tufë me trëndafila rozë dhe e ka përqafuar i emocionuar.

‘Shumë i lumtur të takohem me poetin tonë të madh Xhevahir Spahiu, sidomos në Skrapar, ku ndodhet Mali i shenjtë i Tomorrit që aq shumë e ka frymëzuar për veprat e tij të jashtëzakonshme’, shkruan Meta krahas fotove.

105924861_3112313018814950_7186851420471921628_n.jpg105589547_3112312938814958_100992333948468645_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img