Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Meta: Ja kush është fajtor për lulëzimin e kanabisit në vendin tonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”, ka folur rreth problemit të kultivimit masiv të kanabisit në vendin tonë. I pyetur se e kujt është përgjegjësia, Meta është shprehur se të gjitha palët kanë përgjegjësinë e vetë por në radhë të parë përgjegjësia i shkon organeve ligjzbatuese.

albsig

Kush është fajtori për lulëzimin e drogës në vendin tonë?

Meta: Përgjegjësinë e kemi të gjithë, në radhë të parë e kanë organeve e ligjzbatimi. Dhe në radhë të parë e ka politika sepse ky nuk është një fenomen i ri. Ka qenë Lazarati që për arsye politike është toleruar për një kohë të gjatë.

Këtij problemi duhet t’i jepet një zgjidhje përfundimtare, politizimi nuk ndihmon në luftimin e këtij fenomeni. Kemi edhe një instutucion Italian të dhënat e të cilit janë shqetësuese por edhe inkurajuese për rastet që po goditen ditë për ditë. Këtu ka institucione, ka përgjegjësi. Edhe raporti i Komisionit Europian është i balancuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img