Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Meta i shpreh ngushëllimet familjes mbretërore, për ndarjen nga jeta të Princ Philip: Lutemi që shpirti i tij të prehet në paqe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Princ Philip.

Meta shkruan se ky lajm ka qenë i trushtueshëm dhe do të lutet që shpirti i tij të prehet në paqe.

“I trishtueshëm lajmi i ndarjes nga jeta i Lartësisë së Tij Mbretërore Princit Philip, Dukës së Edinburgut, bashkëshorti i Madhërisë së Saj Mbretëreshës Elizabetë dhe një figurë kryesore në familjen mbretërore britanike prej gati shtatë dekadash.

Duka i Edinburgut, i qëndroi pranë bashkëshortes gjatë gjithë mbretërimit të saj 69-vjeçar, më i gjati në historinë britanike, duke luajtur një rol kryesor sidomos në periudhën e pas Luftës së Dytë Botërore dhe përkushtuar në veprimtaritë e tij shembullore humanitare.

Duke u shprehur ngushëllimet e mia dhe të popullit shqiptar Madhërisë së Saj, Familjes Mbretërore dhe popullin britanik, lutemi që shpirti i Tij të prehet në paqe!”- shkruan Meta në Facebook.

Princ Philip u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare duke lënë pas një dhimbje të madhe jo vetëm për familjen mbretërore por për të gjithë qytetarët.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img