Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

‘Meta i përgjigjet letrës së Dules’, mediat greke: Brenda 24 orëve trupi i Kacifas i dorëzohet familjarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Brenda pak orësh, jo më larg se të mërkurën në mëngjes trupi i pajetë i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas do t’i dorëzohet familjes.

Gazeta greke ‘Protothema’ shkruan se Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur letrës së kryetarit të Partisë së Bashkimit për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, i cili kishte theksuar dimensionin humanitar të çështjes dhe nevojën për t’i dorëzuar trupin e Kacifas familjes për të bërë varrimin në Bularat.

“Prokuroria shqiptare ka përfunduar procedurat që lidhen dhe ekspertizën mjeko-ligjore dhe sonte ose të mërkurën në mëngjes do të nënshkruhet vendimi për lirimin nga morgu i Tiranës, trupi i 35-vjecarit Kacifa te merret nga familja për të kryer funeralin në Bularat. Zyra e Prokurorisë, sipas burimeve të njëjta, ka përfunduar procedurat në lidhje me mendimin e ekspertëve të mjekësisë ligjore’, shkruhet në artikullin e ‘Protothema’.

Kostandino Kacifas u vra më 28 tetor në fshatin Bularat pas shkëmbimit të zjarrit me forcat speciale RENEA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img