Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Meta i penduar për detyrën si President: E bëra për vendin! PL do e drejtoj deri në fund, Rama do bjerë në gjunjë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i bindur për fitoren e kësaj force politike që ai drejton është shprehur se do të shkojnë drejt triumfit.

Ish kreu i shtetit u shpreh se liderishipi i opozitës, ish- kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte i korruptuar, teksa më tej theksoi se kryeministri Rama shumë shpejt do të bjerë në gjunjë para popullit, dhe kjo është e pashamngshme.

Ai gjithashtu u shpreh i penduar për detyrën që ushtroi si kreu i Shtetit për pesë vite, mirëpo tha se këtë gabim e bëri për hir të vendit.

“Unë President, Rama dhe bandat e tij e dinë se e bëra këtë gabim ëpr hir të vendit. Partinë e Lirisë do e drejtoj deri në triumf.

Lidershipi i opozitës ishte i korruptuarn ë të jgitha format. Edi Rama shumë shpejt do të bjerë në gjunjë të popullit, do të ndodhë është pashmangshme”, tha Meta.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img