Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Meta herë pas here në Vlorë, habit Kryemadhi: Na prish punë se ç’fokuson punën tonë. Ekipi i tij s’ka eksperiencë politike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeatrja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se prezenca e presidentit të Republikës, Ilir Meta në Vlorë është shqetësuese për LSI në këtë qark.

Duke folur për gazetarin Rezar Xhaxhiu, Kryemadhi tha se prezenca e Metës ç’fokuson punë e LSI në Vlorë, pasi ekipi i Kreut të Shtetit nuk ka eksperincë politike.

Xhaxhiu: A prish punë prezenca e Metës në Vlorë?

Kryemadhi: Prish pak punë.

Xhaxhiu: Ka pak nervozizëm te presidenti, nga i buron ky nervozizëm?

Kryemadhi: Nuk di të them nga i buron ky nervozizëm mendoj që stafi i tij nuk ka eksperiencë politike ose ka eksperiencë me presidentë të tjerë. Ajo që është e rëndësishme për LSI të fokusohen te dita e zgjedjeve te nr 6 dhe te komisionerët dhe numëruesit. Na prish punë sepse çfokuson punën tonë. Nuk mendonj se në 9 ditë shqiptarëve i prihstet mendja se kë do votojnë.

Xhaxhiu: Në këtë prill të 2021 e keni krijuar skenarin e ruajtjes së votës?

Kryemadhi: LSI ka komisionerët e saj aty janë dhe komisionerët e PD çështja e ruajtjes së votës është e padiskutueshme. Ndaj thashë që aty duhet të fokusohemi më shumë te komisionerët. Nëse komisionerët e LSI dhe PD do lajthisin, ka marrë ferra uratën dhe kot që flasim për demokraci.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img