Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Meta flet pas takimit me Berishën: Në datën 6 dhjetor do jemi përballë përgjegjësit për kapjen e shtetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PL, Ilir Meta ka folur shkurtimisht për media pas takimit të tij me kreun e PD, Sali Berisha.

Meta tha se protesta do të mbahet dhe se është për Shqipërinë Europiane dhe se me datë 6 do të jenë para përgjegjësit për kapjen e shtetit dhe për minimin e procesit integrues europian të Shqipërisë.

“Jemi për Shqipërinë europiane jo për regjim. Në datën 6 përballë përgjegjësit për kapjen e shtetit dhe për minimin e procesit integrues europian të Shqipërisë për vite më radhë. Nuk do jetë asnjë problem i sigurisë me qytetarët e Tiranë dhe të Shqipërisë që duan një vend europain” tha Meta për media.

Më shumë


spot_img

spot_img