Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

“Meta është i gatshëm të tregojë arsyen e mos dekretimit të Lleshit në seancë me dyer të mbyllura”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta përmes zëdhënësit, deklaron se kreu i shtetit është gati të sqarojë Parlamentin në një seancë me dyer të mbyllura për mos dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm dhe pse ai përbën problem për sigurinë kombëtare.

“Sipas një kolegu, Ilir Meta është shprehur se jam i hapur të them arsyet e mos dekretimit në një mbledhje me dyer të mbyllura”, u shpreh gazetari Artur Zheji në emisionin “360Gradë”.

Meta deri tani nuk ka dhënë arsye për mosdekretimin e Lleshit por ka deklaruar se “s’ka krijuar bindjen e plotë”.

Ndërsa qeveria po shqyrton disa mundësi për të anashkaluar ‘bllokimin” nga Meta, ndonëse e ka quajtur si veprim antikushtetues.

Një prej skenarëve është emërimi i Lleshit si zëvendës ministër i Brendshëm, dhe përmes nëj VKM-je ti japë atij kopetencat e ministrit, që me gjasë do të ndodhë në seancën e nesërme parlamentare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img