Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Meta dhe Kryemadhi takohen në SHBA me lobistin libanez, Kaskas: Zonja e Parë u angazhua të përkthejë librin që i dhurova unë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi kanë zhvilluar disa ditë më parë një vizitë në SHBA, ku janë takuar edhe me lobistin libanez Safi Kaskas.

Ka qenë ky i fundit që ka publikuar foton me çiftin presidencial, teksa thotë se u ka dhuruar edhe librin e tij “Kur’ani me Referencat në Bibël”. Në postimin e tij ai shprehet se është ftuar nga Meta për të vizituar Shqipërinë.

“Unë dhe gruaja ime patëm një vizitë shumë produktive këtë mëngjes me Presidentin e Shqipërisë, Shkëlqesinë e Tij Ilir Meta dhe gruan e tij Monika Kryemadhi. Ne u dhuruam atyre një kopje të librit tim Kur’ani me Referencat në Bibël. Zonja e Parë e Shqipërisë e donte librin dhe u angazhua për ta përkthyer atë në shqip me një grup studiuesish. Ata gjithashtu na ftuan t’i vizitojmë ata në Shqipëri për të festuar fillimin e përkthimit të librit”, shkruan Kaskas.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img