Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Meta denoncon dhe bën apelin e fortë: Taksat iu vilen vetëm bizneseve që s’kanë lidhje me qeverinë, të luftojmë klientelizmin politik!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b2f5d0badc56efd1466eac0d651548a

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka publikuar disa të dhëna lidhur me taksimet që bën shteti ynë dhe ato fqinje në Ballkan, ndaj bizneseve.

Përmes këtij postimi në facebook, Kreu i Shtetit thotë se Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe të ardhurat publike më të ulta, krahasuar me vendet e rajonit, pasi taksat ju vilen vetëm bizneseve që nuk janë të lidhura me qeverinë.

Sipas Metës bizneset nuk mbështeten njësoj, ndaj investitorët largohen. Presidenti i bën apel qytetarëve që të gjithë bashkë të luftojnë pabarazinë, korrupsionin dhe klientelizmin politik, sigurisht duke votuar kundër kësaj maxhorance në zgjedhjet e ardhshme.

Shënimi i Metës

Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe të ardhurat publike më të ulta, krahasuar me vendet e rajonit.

Arsyeja është e thjeshtë: taksat ju vilen vetëm bizneseve, që nuk janë të lidhura me qeverinë.

Bizneset nuk mbështeten njësoj, ndaj investitorët largohen.

Të forcojmë ekonominë duke luftuar pabarazinë, korrupsionin dhe klientelizmin politik!

Një klimë e mirë biznesi do të thotë më shumë vende të reja pune, më shumë investime, më shumë zhvillim.

Të ndihmojmë biznesin, për të ndalur shpopullimin!

141202538_3703184716394441_1082920219634310168_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img