Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Pas dakordësisë në Parlament, Meta dekreton marrëveshjen me kompaninë Pfizer për vaksinat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar ligjin për marrëveshje me Pfizer për vaksinat.

Marrëveshja mes kompanisë Pfizer dhe Ministrisë së Shëndetësisë, ministrit të Shtetit për Rindërtimin dhe Institutit të Shëndetit Publik, parashikon blerjen e 500 mijë vaksinave anti-Covid.

Shpalljen e ligjit nr. 102/2021 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 29, datë 13.9.2021, “Për miratimin e tekstit të disa ndryshimeve në marrëveshjen për prodhimin dhe furnizimin nga dhe ndërmjet Pfizer Export B.V. dhe Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, ministrit të Shtetit për Rindërtimin dhe Institutit të Shëndetit Publik, miratuar me aktin normativ nr. 3, datë 18.1.2021””, thuhet në dekret.

Më herët kjo marrëveshje është votuar në Kuvend nga PD dhe PS, për blerjen e 500 mijë vaksinave Pfizer, të cilat do të shërbejnë për vazhdimin e vaksinimit masiv të qytetarëve në vendin tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img