Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Meta dekoron ish-presidentin Rexhep Meidani në 76 vjetorin e lindjes (MOTIVACIONI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta, ka zgjedhur të vlerësojë sot në 76 vjetorin e lindjes, ish-presidentin Rexhep Meidani me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”.

Dekorata do të jetë për përgjegjësitë e larta që ka treguar Mejdani si president, për kontributin në reformnë e Kushtetutës, si dhe për disa kontribute të tjera.

Sakaq me këtë dekoratë ka vlerësuar edhe mbajtjen e referendumit të Kushtetutës në vitin 1998, për ngritjen dhe forcimin e institucioneve të pavarura, si dhe për mbështetjen për çështjen e Kosovës.

Meidani ishte një ndër intelektualët që iu vunë në shërbim vendit në momentet tejet sfiduese pas përmbysjes së madhe të sistemit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img