Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Meta debat me tone të ashpra me Bashën: Dua 10 mijë njerëz në shesh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

205261ec3c8857e1e506bfcec8e6abc6

Presidenti Ilir Meta duket se po përgatitet seriozisht për përplasjen me qeverinë. Ai i ka kërkuar kreut të PD-së Lulzim Basha t’ë sigurojë prezencën e 10 qytetarëve përballë kryeministrisë në 2 mars.

 

Burime për “Report Tv” thonë se debati mes Metës dhe Bashës në Presidencë ka qenë me tone tepër të ashpra. Kreu i shtetit ka kërkuar që në tubimin e 2 marsit kryedemokrati Basha të sigurojë pjesëmarrjen e 10 mijë personave.

Dua nga ty 10 mijë njerëz”, i është drejtuar në zyrën e tij Meta-Bashës. Prej disa ditësh presidenti Meta akuzon qeverinë për “Grusht shteti” në kapjen e të gjitha institucioneve në vend. I pyetur nëse do të shpërndajë parlamentin, Meta është përgjigjur se një gjë të tillë do ta bëjë populli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img