Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Meta bën lëvizjen e radhës, depoziton kërkesë në Gjykatën Kushtetuese për mosshembjen e Teatrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b4351610d445553c0bbfe17dff09d09c

Presidenti Ilir Meta depoziton në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për mosshembjen e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se Meta do ta depozitojë kërkesën rreth orës 13:00.

Kërkesa bën fjalë për të shpallur si antikushtetues ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Kjo kërkesë vjen menjëherë pas përplasjeve të punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri Kombëtar paraditen e sotme.

Ndërkohë përplasjet presidenti i cilësoi si ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme.

Kujtojmë se Ilir Meta është i pari president që shkon në Gjykatën Kushtetuese për të kërkuar shfuqizimin e një ligji.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img