Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Meta bën fakt deklaratën tek Fevziu: Zgjedhjet e pjesshme vendore do mbahen më 6 mars

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar datën 6 mars për zgjedhjet e pjesshme vendore.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta shkruan se ka dekretuar datën 6 mars, për zgjedhjet për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

“Të dashur qytetarë,Sapo dekretova caktimin e datës 6 mars 2022, për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Uroj që ky proces të jetë një shembull i besimit te demokracia dhe vota e lirë! 🇦🇱”shkruan Meta në postimin e tij.

Kujtojmë që Meta edhe në intervistë me Blendi Fevziun deklaroi zgjedhjet e pjesshme vendore do të mbahen në datën 6 Mars.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img