Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Meta bën deklaratën e fortë: Edhe nëse Rama merr 71 mandate pa vjedhur, unë nuk ia jap firmën për kryeministër, por do i jap…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku është shprehur se edhe nëse Rama i merr 71 mandate pa cënuar zgjedhjet e lira, ai nuk do ia jpë firmën për kryeministër.

Meta tha në Syri Tv se do t’i dorëzojë dorëheqjen Ramës dhe do të dalë në bulevard, pasi e respekton vendimin e popullit.

“Deri tani zgjedhjet janë cënuar rëndë vetëm nga Edi Rama. Unë apeloj nga ky moment që të gjithë të reflektojnë, në mënyrë që të lejojmë shqiptarët të shprehin vullnetin e tyre të lirë. Nëse ai merr 71 mandate, unë firmë për kryeministër nuk i jap, por do i jap dorëheqjen time. Unë e respektoj vendimin e popullit. Unë dal në boulevard dhe ia lë zyrën atij”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img