Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Meta ashpërson tonet: Përgjegjësi e SPAK dhe policisë nëse plagoset edhe një person, duhet të kishin reaguar për Kavajën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Meta ka folur me tone të ashpra për ngjarjet e Kavajës dhe Elbasanit, ku militantët e PD dhe PS u përplasën me njëri tjetrin duke përdorur edhe armët, dhe për pasojë humbi jetën 1 person.

AI u shpreh se do të jetë përgjegjësia e SPAK dhe policisë nëse në Shqipëri plagoste edhe një person tjetër, ndërsa shtoi se policia duhet të kishte reaguar menjëherë për Kavajën, pasi vetëm në atë mënyrë do të evitohej ngjarja e Elbasanit.

“Është përgjegjësi e SPAK dhe policisë nëse plagoset edhe një person tjetër. Për Elbasanin është përgjegjës Edi Rama. Duhet të kishin reaguar për Kavajën, jo të frymëzoheshin nga deklaratat e Ramës për dhunë ndaj opozitës”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img