Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Meta argumentoi që në mëngjes anullimin e zgjedhjeve, Rama mbledh kryesinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas konferencës së presidentit Ilir Meta ku argumentoi anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, kryeministri Edi Rama ka thirrur një mbledhje të Kryesisë.

Mësohet se mbledhja ka filluar në orën 9:00, ku po diskutohet paraprakisht ideja e tij për të mos lënë më në zyrën e presidentit të Republikës, Ilir Metën.

Meta u shpreh se situata e rëndë politike dhe mos reflektimi i palëve e detyruan të marrë këtë vendim, për anullimin e zgjedhjeve.

 Sipas tij nëse zgjedhjet e 30 qershorit do të mbahen vendi mund të shkojë në një rrezik serioz.

Po ashtu Meta theksoi se është Presidenti ai që cakton datën e zgjedhjeve.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img