Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Meta anuloi zgjedhjet, Berisha: U shmang konflikti civil

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

db898e5d67b2c93b8a38f4374c48ccb8

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur të drejtë vendimin e presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Nga protesta, teksa po marshonte drejt Parlamentit, Berisha ka thënë se vendimi i Metës është kushtetues dhe synon parandalimin e një konflikti të gjerë civil.

“Vendim që bazohet në themelet e kushtetutshmërisë së vendit, një vendim i cili synon zgjidhjen dhe parandalimin e një konflikti  të gjerë civil drejt të cilit po e çonte varrmihësi i pluralizimit politik Edvin Kristaq xhelati”, deklaroi Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img