Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mësuesit e Elbasanit refuzuan vaksinimin me AstraZeneca, Rama siguron nga Durrësi: Mos dëgjoni lajmet, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar sepse kemi marrë seri tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fe965f54ec97047db63e7a8ff0d05853

Ditën e sotme rreth 50% e mësuesve në Elbasan refuzuan të vaksinohen me vaksinën e AstraZeneca-s.

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm ditën e sotme në qendrën e vaksinimit në Durrës, ku mësuesit po marrin dozën e parë ta vaksinës.

Rama është shprehur se qytetarët kanë të drejtë që të shqetësohen sepse janë përhapur shumë lajme, pork a siguruar se vaksina e AstraZeneca-s që ka marrë Shqipëria është seri tjetër dhe jo nga ajo që ka shfaqur probleme.

“Nuk kanë asnjë faj njerëzit të shqetësohen nga lloj lloj lajmesh e lëvizjesh që mund të kenë 1001 arsye. Kjo është luftë e madhe për jetën por edhe luftë e madhe tregtare. Nuk e kanë ndërprerë Polonia, Hungaria, Sllovenia, Kroacia, Serbia, Kanadaja e Belgjika, që kanë konfirmuar se do të vazhdojnë vaksinimin. Edhe pjesa që ka bërë pezullimin presin konfirmimin e OBSH dhe të EMA-s, që kanë thënë se kjo vaksinë s’ka asnjë problem. Sot po flisja me Londrën dhe aty janë bërë miliona vaksina AstraZeneca dhe s’ka asnjë shqetësim. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Ne kemi marrë seri tjetër nga ajo seri që ka shfaqur probleme”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img