Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Mësuesi i dënuar për pedofili u kthye në detyrë, reagon LSI: Ky është skandal, do kërkojmë seancë me ministren Kushi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e LSI, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me skandalin e shënuar në Berat, ku një mësues i dënuar për pedofili dhe ngacmim seksual ishte rikthyer në detyrë.

Xhixho me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan ky është një rast skandaloz që sipas saj tregon që sistemi i përzgjedhjes së mësuesve është jo vetëm korruptiv, por edhe kriminal.

Ndër tëë tjera ajo shkruan se do të kërkojë urgjent seancë pyetje- përgjigje me Ministren e Arsimit për të sqaruar për këte situate ku ndodhet sistemi arsimor sot.

“Edhe një rast tjetër skandaloz që provon se sistemi i përzgjedhjes së mësuesve është jo vetëm korruptiv, por edhe kriminal, sepse krijon mundësi e shtigje që të dënuarit për krime seksuale dhe pedofili të emërohen në detyrën e shenjtë të mësuesit, në detyren fisnike të edukatorit.

Do te kerkoj urgjent seancë pyetje- përgjigje me Ministren e Arsimit për të na sqaruar për këte situate ku ndodhet sistemi arsimor sot.

Nëse regjistri do të ishte miratuar me kohë sot Engjell Bregu nuk do të kishte më akses në mjedise ku ka femijë!

Ky eshte skandal ! Dikush duhet të japë sqarime dhe të nxjerrë përgjegjesit”shkruan Xhixho në postimin e saj.

Kujtojmë që mësuesi Ëngjëll Bregu është pezulluar nga detyra deri në zbardhje të fakteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img