Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Mësues për 40 breza nxënësish”, ish-ministrja poston foton e rrallë krah prindërve: Gëzuar 7 Marsin, im atë e nëna ime që u bashkuat lart në qiell

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2afab10705332e6ab6f54b576675bf9

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka publikuar një foto të shumë viteve më parë, dhe ka uruar kështu 7 Marsin prindërve të saj, të cilët kanë qenë mësues.

Kumbaro ka postuar një foto bardh e zi, ku shihet në krahët e babait, ndërsa nëna e saj në anën tjetër të tavolin shkruan në një fletore.

Ajo shprehet se ata kanë ishin bijë mësuesish dhe që edhe vetë mësuan 40 breza nxënësish.

“Gëzuar 7 Marsin, im atë e nëna ime që u bashkuat tashmë në përjetësi atje lart në qiell.

Bij mësuesish ju vetë, mësuesit e parë për mua në jetë, e mësues për 40 breza nxënësish, por që më bëtë edhe mua të zonjën të përgatis e të diplomoj 30 breza studentësh”, shkruan Kumbaro në postimin e saj.

Kujtojmë që ish ministrja nënë e ka humbur rreth një muaj më parë, ndërsa babain disa vite më parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img