Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mësuesja italiane ndërron jetë 4 ditë pas injektimit të vaksinës anti-Covid, autopsia zbulon shkakun e vdekjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ff2be0c65209021accfe3c55dd360a1e

Një mësuese 62 vjeçe në Itali vdiq 4 ditë pas injektimit të vaksinës anti-Covid-19. Vdekja e Annamaria Mantile alarmoi familjen e saj dhe kolegët.

Fillimisht u raportua se 62-vjeçarja humbi jetën si pasojë e injektimit të vaksinës, por rezultatet e autopsisë zbuluan shkakun e vërtetë. Ato tregojnë se mësueja nuk kishte patologji të mëparshme, por vdekja e saj mund të dyshohet se u shkaktua nga një infarkt i zorrëve.

(Infarkti i zorrëve është një sëmundje kirurgjikale në të cilën ndodhë nekroza e murit të zorrëve. E njëjta patologji quhet ndryshe; pengesa akute mezenterike ose tromboza akute mezenterike. Në varësi të enës së prekur, izolimi i bllokimit arterial, venoz të zorrëve).

62-vjeçarja kishte pasur të vjella për shkak të bllokimit të zorrëve. Ekzaminimi i autopsisë u krye nga një kolegj ekspertësh, konsulentësh teknikë, të caktuar nga Prokurori Publik i Napolit.

Mediet italiane raportuan se 72 orë pas vaksinimit, mësuesja kishte shfaqur dhimbje barku dhe dehidrim e pas mbërritjes në spital, 62-vjeçarja ndërroi jetë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img