Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“Messi më tha se donte të luante për Interin”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-lojtari i Kombëtares së Argjentinës, Juan Sebastian Veron ka deklaruar se bashkëkombasi i tij, Lionel Messi, i ka thënë dikur se dëshironte të luante për skuadrën italiane të Interit.

Ylli i Barcelonës, Messi që prej fillimit të karrierës luan për klubin katalans, por ai është përfolur për transferime të mundshme në disa klube vitet e fundit.

Veron, i cili në karrierën e tij 20 vjeçare si futbollist ka luajtur në skuadra si Sampdoria, Parma, Lazio dhe Inter, është shprehur se Messi i ka folur për dëshirën për të luajtur për klubin milanez.

“Kanë kaluar disa vite, por njëherë më tha se do i pëlqente të luante për Interin. Por që të jem i qartë, kjo ka ndodhur në të shkuarën”, ka thënë Veron për Tuttosport.

Më shumë
spot_img
spot_img