Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Mësohet kandidati i pestë zyrtar për kryeprokuror të përgjithshëm (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Kur kanë mbetur edhe vetëm fare pak orë nga skadimi i afatit për të dorëzuar aplikimet për kryeprokuror të përgjithshëm të përkohëshëm, është zyrtarizuar kandidati i pestë.

Ai është Granit Shahu, prokuror në Tiranë. Më herët Shahu ka punuar në prokurorinë  e Shkodrës dhe një muaj më parë ishte transferuar në kryeqytet.

Ai nuk ishte përfolur shumë në media dhe në radhët e drejtësisë njihet si një prokuror karriere.

Më herët për këtë pozicion kishin dorëzuar aplikimet edhe Besnik Muçi, Ferdinand Elezi, Arta Marku dhe Arqile Koça. Aplikimet për kryeprokuror të përgjithshëm të përkohëshëm mbyllen sot në orën 18:00.


Më shumë