Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Mësohet identiteti i një prej viktimave të atentatit në Fushë-Krujë, trupat e dy të tjerëve janë shkrumbuar nga zjarri në makinë

Lajme të ngjashëm

Është identifikuar një prej viktimave të atentatit me tre të vrarë në mbikalimin e Fushë Krujës.

Newsbomb.al mëson se një prej viktimave që është gjetur i pajetë rreth 10 metra larg makinës me të cilën udhëtonte, është identifikuar si shtetasi Diklen Vata nga Fushë-Kuqe.

Mësohet se 30-vjeçari nga Laçi është person me precedentë të mëparshëm penal. Në 2017-ën ai rezulton i arrestuar për shpërndarje të kokainës në Tiranë, ndërsa atëherë iu gjetën mbi 20 doza të fshehura në çorape.

Trupat e pajetë të shoferit dhe të pasagjerit në vendin e parë janë shkrumbuar për shkak se makina ka shpërthyer në flakë pasi është qëllua me mbi 60 plumba.

Pasagjeri që ndodhej në sediljen e pasme ka arritur t’i shpëtojë plumbave dhe ka dalë nga makina, por autorët që kishin zënë pritë në këtë aks, e kanë vënë re dhe janë kthyer duke e qëlluar për vdekje.

LEXO EDHE:

Më shumë