Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Mesila Doda zbulon partinë që ‘ka hapur thesin’ në fushatë: Po jepen shifra marramendëse, drejtësia le t’i gjejë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidatja në listën e PDIU-së për qarkun e Tiranës, Mesila Doda ka folur për situatën parazgjedhore në vendin tonë, ku bëri thirrje qytetarëve që të dalin masivisht për të votuar më 25 prill. Doda hodhi dhe akuza se parti të vogla pranë PS-së po mundohen të blejnë vota në terren.

Teksa u pyet nëse partia e PSD e Tom Doshit po mundohet të blejë vota, kandidatja e PDIU e pohoi një gjë të tillë, duke u shprehur se po jep “shifra marramendëse”, duke i bërë thirrje drejtësisë që të veprojë.

“E kanë mbajtur shqiptarët për 8 vite me radhë shqiptarët këtë pandemi vjedhjesh, janë parti më të vogla pranë PS-së dhe shkojnë  me premtime për blerje votash. SPAK duhet të zgjohet, pasi nesër do të duhet të mbajë përgjegjësi për mosveprimet”, tha Mesila Doda

Pyetje: A ka prova që PSD e Tom Doshit po ndërhyn në zgjedhje dhe po mundohen të blejnë vota të qytetarëve?

“Ne në terren e kemi këtë lloj informacioni, për pjesën e provave duhet ti gjejnë organet e drejtësisë, ndaj do të duhet që të gjithë të bëjnë punën e tyre. Ky është një shtet prej letre se e kanë ndërtuar në një mënyrë të tillë që ti shërbejnë një njeriu të vetëm. Faktet vijnë si pasojë e një punë të hollësishme hetimore në terren.Derisa na kanë ardhur përditë fakte që jepen shifra marramendëse për blerjen e votave, atëherë drejtësia duhet ti gjejë”, u shpreh Doda.

Më shumë
spot_img
spot_img