Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Mesila Doda për Fatos Nanon: Basha nuk e vrau babën (Berishën), socialistët e nxorën nga shtëpia prej leckash; Ky është ndryshimi mes PD dhe PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c33a49c3e03f1c2d415657bac78d3188

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda, bën dallimin mes të majtëve dhe të djathtëve, pas intervistës së ish-kryeministrit Fatos Nano.

Doda shkruan se Lulzim Basha nuk e vrau babën, duke iu referuar Sali Berishës, kur e pyetën se ku do të kandidonte ai për zgjedhjet e 25 prillit. Kurse për socialistët, ajo shkruan se e nxorën Fatos Nanon nga shtëpia prej leckash, dhe kur panë keq e rifutën në shtëpi.

“Kur e pyeten Lulzim Bashen ku do kandidoje Sali Berisha u pergjigj ku te doje… shpesh kjo ka qene dhe akuze qe i eshte bere, se nuk e vrau baben po e mbajti ne krye te vendit.

Te majtet e nxorren baben nga shpia per leckash, e lane rrugve 8 vjet e kur e pane keq e rifuten ne shpi, te katandisur si paraxuth…

Ky eshte ndryshimi mes te majtes dhe te djathtes… respekto traditen e ndero te kaluaren tende”, shkruan Mesila Doda.

Më shumë

spot_img
spot_img