Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Mesila Doda merr fjalën në Parlament, kërkon 30 minuta pushim!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja Mesila Doda ka kërkuar 30 minuta pushim, derisa kryeministri Edi Rama të jetë i pranishëm gjatë seancës së sotme plenare.

Doda ka thënë se Rama duhet të jetë i pranishëm gjatë debateve. Të njëjtën gjë ka kërkuar edhe Partia Demokratike, ndërsa kryetari Lulzim Basha ka refuzuar të marrë fjalën.

Rama mungon pasi siç tha kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, “ka një takim pune shumë të rëndësishëm”.

“Ju rikujtoj që programi i qeverisë është shpërndarë ditën e djeshme, nuk kemi patur 24 orë kohe. Megjithatë opozita ka bërë punën e saj për të qenë e pranishme dhe e përgatitur në këtë seancë. Është kërkuar të nga anëtarët e kësaj opozitë që kryemistri të jetë i pranishëm gjatë debateve. Për këtë arsye kërkoj 30 minuta pushim”, tha Doda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img