Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Mesazhi që trazoi politikën shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranëm, Yuri Kim, ka bërë dje një deklaratë të fortë nga selia e PD, duke u shprehur se kjo Parti nuk mund “të hante bar” për shkak të një personi, duke iu referuar indirekt Sali Berishës.

“Do të ishte një ironi historike nëse Partia do të duhej të hante bar për hir të një deputeti të saj”, tha Kim.

Kësaj deklarate të diplomates së lartë të SHBA iu përgjigj menjëherë vetë Sali Berisha, i cili u shpreh se ajo kishte gabuar rëndë pasi kishte fyer të gjiothë demokratët. Sipas Berishës, ai do të shkojë në Kuvend në shtator, duke mos përfillur kështu “urdhrin” amerikan.

Kujtojmë se, ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij janë shpallur non-grata nga SHBA-të për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Ai nuk është pajtuar me këtë vendin duke thënë se do të kërkojë të drejtën në një gjykatë franceze.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img