Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Mesazhi prekës i vajzës së Stefi Priftit: Jam krenare për ty o heroina ime

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maria Prifti vajza e madhe e këngëtarit Stefi, ka postuar në profilin e saj në facebook nje mesazh të gjatë rrënqethës për mamanë e saj që u nda nga jeta. Mesazhet ngushëlluese për familjen Prifti kanë ardhur jo vetëm nga familjarët dhe kolegët, por edhe nga publiku i gjërë.

E shtrenjta Nena ime ! Nuk gjej force per te besuar qe sdo me zgjoje me puthja jote , sdo degjoj me zerin tend , nuk do me bjere me telefoni nga numri jot , nuk do shijoj me gatimet e tua , sdo qeshim me bashke , sdo jesh ne koncertet e mia , sdo me bertasesh per te me treguar kush eshte e mire dhe kush eshte e keqe , sdo te shoh ty neper shpi , ty drita e syve te mi . Ti qe me dhe mua jeten qe me rrite me aq sakrifica , ti qe me plotesoje cdo teke timen te kote , ti qe sme mbaje kurre inat per asgje , ti qe me doje vetem te miren , ti qe luftove per mua deri ne momentin e fundit ! Per mua cdo gje eshte nje enderr nuk e besoj dot qe tani je nje engjell ! Me fale nje moter qe te premtova qe do mundohem ta rris ashtu si ti me rrite mua , do mundohem te jem sa gjysma jote Marinka ime , motra ime , shoqja ime e ngushte ! Ti luftove per ne si nje heroine ! Ti luftove me semundjen pa u ankuar njeher nga dhimbjet ! Fjalet e mia nuk do jene kurre te mjaftueshme per te te shprehur ty falenderimet dhe dashurine . Jam krenare qe ti je mami im , engjelli im mbrojtes . Jam krenare per ty o heroina jone qe vuajtjes i vure heshtje . Ti besove deri ne fund dhe me the Maria mos qaj mami do jet me ty gjithmon ! Ti ishe me e mir nga te gjith ne , njeriu perfekt njeriu pa mekate , njeriu qe diti vetem te jap dashuri ! Sa e padrejte u tregua jeta per ty mami im e shtrenjte . Per ne per babin per joanen per mua … Une nuk e dija ca do te thot te vuash , nuk e dija ca jane lotet e vertet … Nena ime ti prehesh tani ne paqe bashke me gjysmen e shpirtit tim qe eshte me ty duke te perqafuar duke ndjere aromen tende . Ju falenderoj te gjitheve ju qe me keni derguar ngushellime te pafundme dhe uroj qe asnjeri mos ket humbje te tilla ne jete . Rrini sa me shum me prinderit tuaj , mos i merzisni ata , mos u ankoni per gjera pa vlere , mos ju bertisni , ata kane gjithmon te drejte . Puthini nenat tuaja cdo dite thojini sa i doni , se ndoshta nje dite do i kerkoni si te marre dhe e vetmja gje qe do keni eshte nje kujtim.

Më shumë

spot_img