Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Mesazhi i presidentes së KE, Von der Leyen: SHBA u kthye. Dhe Evropa qëndron e gatshme t’i japim jetë të re aleancë sonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2fb89dd89dfcd2ac3848f1e479fda325

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, thotë se Evropa është gati të rilidhet një partner të vjetër si SHBA.

Përmes një postimi në Twitter, Leyen thotë se BE është e gatshme të bashkëpunojë me presidentin e ri Joe Biden, i cili ka deklaruar se lëvizja e parë në planin ndërkombëtar do të jetë ribashkimi i SHBA në Marrëveshjen e Parisit.

“Shtetet e Bashkuara janë kthyer. Dhe Evropa qëndron e gatshme.

Të rilidhemi me një partner të vjetër dhe të besuar, t’i japim jetë të re aleancës sonë të dashur.

Unë pres që të punojmë së bashku me Joe Biden”, shkruan presidentja e KE, Leyen. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img