Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mesazhi i Kurtit në Ditën Botërore të Mjedisit: Duhen 500 vite që të zhbëhet një qese plastike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Ditën Botërore të Mjedisit, kryeministri Albin Kurti me anë të një video-mesazhi ka thënë se nevojiten 500 vjet për t’u zhbërë një qese plastike.

Më tej Kurti ka thënë se Dita Botërore e Mjedisit nuk duhet të jetë e vetmja ditë kur flitet për rëndësinë e një mjedisi të pastër dhe të shëndetshëm.

“Nevojiten 500 vjet për t’u zhbërë një qese si kjo. Nuk mundemi ta kthejmë kohën mbrapa, por në rrugën që kemi përpara ne mund të mbjellim pemë të gjelbërojmë lagjet e qytetet tona, të pastrojmë lumenjtë dhe brigjet e tyre”, ka thënë Kurti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img