Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Mesazhi i Haradinajt për Ditën e Lirisë së Shtypit: Mbrojtja e gazetarëve është obligim për institucionet, jemi krah tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ramush Haradinaj në Ditën e Lirisë së Shtypit, ka dhënë një mesazh ku ka thënë se mbrojtja e gazetarëve dhe medies së lirë është obligim për institucionet.

Në një postim në Facebook, Haradinaj shprehet se kushdo që kërcënon apo shantazhon medien e lirë, është i humbur, pasi sipas tij ka përballë një front të madh të bashkuar. Ai shton është në mbrojtje të fjalë së lirë.

“Sot të gjithë jemi gazetarë! Mbrojtja e gazetarëve dhe medies së lirë është ndër parimet e panegociueshme dhe është obligim institucional e shoqëror ta ruajmë dhe avancojmë këtë segment të lirisë sonë! Sot, në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, por edhe çdo ditë tjetër, jemi në krah të tyre, në mbrojtje e respekt të fjalës së lirë.  Kushdo që kërcënon, shantazhon, ushtron presion dhe sulmon mbi medien e lirë, mbi demokracinë tonë, është i humbur, sepse ka përballë një front të madh të bashkuar”, shkruan Haradinaj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img