Mesazhi i fortë i Behgjet Pacollit pak orë para dëshmisë së Thaçit në Hagë

Publikuar tek: rajon, më 23:13 12-07-2020 Mesazhi i fortë i Behgjet Pacollit pak orë para dëshmisë së Thaçit në Hagë

“Asgjë dhe askush nuk mund ta dëmtojë këtë simbol. Më e bukura në botë!”.

Kështu shpehet politikani i Kosovës Behgjet Pacolli, një mesazh i fortë i publikuar në rrjetet sociale vetëm pak orë para se presidenti Hashim Thaçi të dëshmojë në Prokurorinë Speciale në Hagë.

Pacolli i referohet simbolit të UÇK-së, për të cilën thotë se është gjithmonë krenar.

“Vëllau i im dhe mijëra vëllezër dhe motra luftuan për liri dhe pavarësi. Unë jam përgjithmonë krenar!”.

Thaçi mbërriti sot në Hagë dhe pritet të dëshmojë ditën e nesërme. Prokuroria Speciale e akuzon për krime lufte si Thaçin dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli.

fsdfwf3f3f.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01093602180481
array(1) { ["section"]=> string(81) "mesazhi-i-forte-i-behgjet-pacollit-pak-ore-para-deshmise-se-thacit-ne-hage-213661" }