Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Mesazh nga ‘miku’ ballkanik, presidenti shpreh dhimbjen për viktimat e tërmetit KATASTROFAL

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

10d70c3e92e1c37213845b6525e503fd

Presidenti slloven Borut Pahor i shprehu homologut Meta dhimbjen dhe ngushëllimet për 29 viktimat etërmetit të djeshëm.

Lajmin e jep Kreu i Shtetit të Sllovenisë nëpërmjet një njoftimi në profilin e tij ”Twitter”.

”Sot, Presidenti i Republikës së Sllovenisë Borut Pahor shprehu ngushëllimet më të thella dhe keqardhjen për të gjitha viktimat e tërmetit shkatërrimtar në perëndim të Shqipërisë”, shkruhet në profilin e presidentit Pahor.

Shumë krerë të shteteve europiane i kanë dhënë mbështetje materiale dhe emocionale për të përballur me kurajoj këtë tragjedi humanitare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img