Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Mesazh Ilir Metës? Ilirjan Celibashi: Faktorë të jashtëm politikë të mos ndikojnë komisionerët, me problemet teknike merret KQZ-ja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka bërë një postim në rrjetet sociale për situatën e procesit të zgjedhjeve në vendin tonë.

Ai ka shkruar se atmosfera e punës së komisionerëve duhet të jetë e qetë dhe e pandikuar  nga faktorë të jashtëm politikë.

Sipas tij, trajtimi i problematikave teknike në bashkëpunim me të gjitha palët politike dhe me KQZ, mënyra më e mirë për zgjidhjen e problemit

“Atmosfera e punës së komisionerëve duhet të jetë e qetë dhe e pandikuar nga faktorë të jashtëm politikë. Ti lemë të qetë të bëjnë punë e tyre.

Trajtimi i problematikave teknike në bashkëpunim me të gjitha palët politike dhe me KQZ, mënyra më e mirë për zgjidhjen e problemit”,- ka shkruar Ilirjan Celibashi.

Kujtojmë se pak më përpara presidenti Ilir Meta kishte shkuar në Shijak, pasi kishte marrë sinjalizime për probleme të vogla teknike, por siguroi qytetarët se dy këshilltarët e tij janë atje dhe do dëgjojnë çdo shqetësim të tyre. Sipas Metës, i vetmi problem ishin radhët e gjata dhe pjesëmarrja e lartë, për të cilat tha se duhet të shtohen akoma më shumë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img