Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

“Mesazh i qartë për botën e krimit”, Manja njofton marrveshjen e ekstradimit me Spanjën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, tha se gjatë mbledhjes së qeverisë është miratuar marrëveshja për eksatradimin me Spanjën.

Ai është shprehur se ky është një mesazh i qartë për krimin dhe se ata që kryejnë krime në Spanjë nuk mund të gjejnë strehë në Shqipëri.

“Sot i hapëm rrugë marrëveshjes mes Spanjës dhe Shqipërisë. Ky bashkëpunim është bazuar në konventën Europiane të viti 1957, nëpërmjet kësaj marrëveshje ne eleminojmë një pengësë që ka të bëjë me ekstredimin.

Nëpërmjet kësaj marrëveshje eleminohet pengesa dhe me Spanjën autoritetet do të lejojnë ekstradimin reciprok. Kjo marrëveshje ka për qëllim të forcojë bashkëpunimin midis dy vendeve. Por edhe një instrument shtesë dhe një sinjal i qartë për botën e krimit që cdo shtetas që kryen një krim në Spanjë nuk mund të gjejë strehë në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img